Nový paralelní hosting

Abychom uspokojili více diváků, vytvořili jsme v nedávné době anglickou verzi webu SMD, a to na doméně SMDfilm.info. S novým hostingem se váže i více místa pro naše filmy, velkou část naší tvorby nyní můžete zhlédnout ve vyšší obrazové kvalitě. Už teď můžete stahovat dříve nepublikovanou verzi klipu This Is The New Shit, kterou sestříhal Mr. Silas.

Do budoucna hodláme prostor využít k prezentování bonusových materiálů, budou-li jaké, a samozřejmě chceme rozšířit naší fotogalerii.

Film o filmu

Natáčení Povídky 1 bylo samozřejmě dokumentováno a díky sestřihu Mr. Silase máte možnost nahlédnout do zákulisí. Film je tvořen výhradně záběry z natáčení bez dodatečného komentáře či externí hudby. A nezbývá než dodat, že mnohé situace mají ambice zaujmout i nezúčastněné osoby.

Povídka 1 - DOWNLOAD

Nový film Povídka 1 je k dispozici ke stažení. Zároveň bylo přidáno pár slov režiséra.

Povídka 1 - Trailer

Už to nebude dlouho trvat a Povídka 1 bude vpuštěna mezi diváckou obec. Než se tak skutečně stane, máte možnost se podívat na trailer.

SRNEC - Napsali o nás

Pokud jste nesledovali bezprostřední reakce na SRNCE v diskusích, můžete si je přečíst v sekci Napsali o nás. Kromě toho bylo přidáno několik nových fotek z natáčení SRNCE.

Nové fotky členů v profilech

Po mnoha připomínkách měníme fotky členů v jejich profilu, a to podle jejich největší dosavadní role.

Download SRNCE

Nový film studia SMD s názvem SRNEC je již volně ke stažení.

Update: Zprovoznění downloadu muselo být kvůli technickým problémům odloženo, nyní funguje vše jak má. Všem divákům se tímto omlouváme.

Download SRNCE

Download SRNCE je naplánován na páteční pravé poledne.

Download SRNCE?

Že by se SRNEC dostal ven? Na našem fóru se již objevila první kritika našeho nového filmu, v předpremiéře byl přednostně poslán dvěma dámám, a něco mi říká, že by snad v pátek 17. listopadu mohl být ke stažení pro širokou veřejnost. No, necháme se překvapit…

Film Podzimní získal ocenění

V pozdním podvečeru sedíme u piva v kavárně divadla Na prádle. Po chvíli se přesouváme do sálu s promítacím plátnem, dopíjíme nápoj a sledujeme předávání cen vítězným snímkům v rámci projektu rEVOLUCE. A i na nás přichází zanedlouho řada. Cenu za „Největší emoce předané divákovi“ si odnesl snímek z dílny SMD – Podzimní. Gratulaci od herečky M. Steinmasslové a režiséra K. Smyczka přijal Mr. Silas a odnesl si uznání a „sošku“ ve tvaru „R“.

...celý článek...

Technické problémy

Aféra ohledně technických problémů nám již proběhla fórem, a protože je, jak pevně věříme, u konce, rozloučíme se s ní krátkou oficiální zprávu.

V půlce října nám jakýsi vir napadl počítač (na kterém je uložen veškerý náš filmový materiál) a způsobil tak jeho nefunkčnost. Následoval formát disku, obnovení záloh a nepříjemné, zdrcující překvapení – došlo k nezvratnému přepsání souboru se sestříhaným SRNCEM.

Původně kompletně sestříhaný SRNEC musel být díky tomuto incidentu kompletně znova sestříhán. Stalo se. Vše je ve stavu jako dřív. Jen s drobnou odlišností – film je nyní z neznámých důvodů o více než minutu kratší. Zda je to pro diváka jev pozitivní či negativní, to těžko říct…

P.S. V současné době se připravuje delší novinka komentující naši návštěvu hlavního města za účelem účasti na vyhlášení výsledků jedné soutěže; příspěvek hodlá pojednávat nejen o ní…

Natáčení SRNCE je u konce

Natáčení SRNCE je minulostí. Záběrem na rybáře skončila práce v terénu a přesunula se čistě do světa techniky; SRNCE ještě čekají finální úpravy ve střihu a zkomponování hudby.

Poslední natáčecí den se však dlouho nechtěl uskutečnit, bránili mu především herci (Marks...?) a tak podobně. Vše proběhlo dle očekávání, herci si (v závěrečné scéně) protrpěli své a někteří se s přívalem agrese do role tak vložili, že SMD zažilo první větší konflikt. Ale i to patří k životu...

Ve fotogalerii jsou samozřejmě další nové fotky.

Povídka 1

Měla to být práce na půl hodiny, ze které se vyklubalo břemeno dne a prodloužilo se o celou hodinu…

K natáčení Povídky 1 jsme si konečně pozvali i PYGA. Dle našeho neočekávání se veškeré vedlejší ulice hemžily neposednými a zřejmě nezaměstnanými lidmi, kteří nám bránili v práci. Poté, co jsme je četnými nadávkami vyhodili z dosahu objektivu, začal z blízké zahrádky zpívat hlásek cirkulárky nebo se psi předháněli, který štěká hlasitěji. Nebylo výjimkou, že nám do záběru vlezla trénující běžkyně nebo vjelo odporné auto…všichni byli počastováni peprným slovníkem.

A přestože do máje zbývá ještě mnoho času, v místech, kde finišuje Povídka 2 a kde jsme též ve středu odpoledne natáčeli, se to nečekaně hemžilo zamilovanými páry. Jedněm jsme bohužel museli příjemné chvíle přerušit.

Takže, nakonec se vše povedlo a my jsme zase o krůček blíže konci. V současné době se také „nahrává“ hudba SRNCOVI, kterou má na starosti Štěkle.

Fotogalerie je obohacena o dvě nové fotky.

Povídka 1 - vystřižená scéna

Natáčení se s dalším školním rokem zase o něco ztížilo a zpomalilo, a tak vám aspoň v tomto období nabízíme ke stažení první vystřiženou scénu z Povídky 1.

Vyřazena byla zejména z toho důvodu, že logicky nezapadala do filmu. Těžko by se dala prezentovat za umělecký záměr skutečnost, že postava hledá noviny v kontejnerech a odpadcích, když má doma předplatné…

Scéna vytvářela logické nedostatky i v době, kdy ještě nebyla označena za vyřazenou. Tato scéna souvisela s Povídkou 2, ve filmu se měla objevit baterka, jenže byl to nástup poměrně šroubovitý…

Scéna se proto, určitě i z mnoha jiných důvodů, ve filmu neobjeví, přesto ji můžete zhlédnout.

Povídka 1

Závěrečné scény Povídky 1 byly úspěšně natočeny a nutno říct, že jsme s výsledkem opět spokojeni. I teď nás provázela jistá příkoří, zejména Pták se musel vypořádat s náročným hereckým kouskem, který si usmyslel scénárista (oč jde, uvidíte ve filmu). Jinak běží vše podle plánu (pomlčíme-li o jistých problémech s herci a časem..).

Ve fotogalerii jsou k vidění tři nové statické obrazové úkázky z filmu.

Povídka 1

S koncem prázdnin se nečekaně rychle dostavila deprese, že jsme za celé dva měsíce "skoro" nic nezvládli natočit. Od barevného SRNCE jsme opět (po dvaceti dnech) přesedlali na černobílý formát a zpříjemnili si dopoledne filmováním Povídky 1. Pták dostal mnoho prostoru a za 3 hodiny natáčení se ze sebe snažil vydat maximum...dokládáme na vybraných fotografiích.

SRNEC - Natáčecí den č. 5

Vleče se to, o malý kousek dál jsme se dostali zase až po relativně dlouhé době.

Důležitou roli tentokrát hráli cigarety, resp. oheň. Scénárista si usmyslel nevinnou drobnost - založenou na náhodě. Žel náhoda přeje filmařům jen když se jí chce a o nějaké schopnosti usměrnění této náhody u nás nemůže být řeč. Zapálený papír měl prostě obyčejně, jednoduše dopadnout na zem. Skoro se mi nechtělo věřit, na kolik způsobů může běžný papír klesat k zemi...

Opět pár nových fotografií.

SRNEC - Natáčecí den č. 4

Po delší době se část SMD sešla, aby pokračovala v natáčení SRNCE, byť jen jeho krátké části. Za zmínku stojí zejména rodinný příslušník Mr. Silase, který byl obsazen do menší role a který si dnes odbyl svou premiéru. Jako obvykle máte možnost zhlédnout pár nových fotogragií z natáčení.

Novinky

Dodatečně novinky uvedené 2. 8. na našem fóru:

1. Přibyly nějaký fotky P1, to jen tak, aby se vědělo, jak kdo bude vypadat a v jakých místech vyprávím(e) příběh.

2. Točíme..a hodně. Scénář Povídky 1 má 10 stran nabušených textu, z nichž jsme zatím natočili 2 = 8 minut. Pokud to i nadále půjde takovouto úměrou, film bude mít víc než půl hodiny. Což bychom velmi neradi, radši ať to odsýpá...

3. Sice hodně točíme, ale taky často netočíme. Je to takový typický znak SMD. Třetí natáčecí dny nám vždy prší nebo se něco podělá a o prázdninách se nejsme schopni sejít. Teď nemůže Marks a Gerge, za týden Pták..prostě se tým rozpadá. Snad bude P1 do konce podzimu natočená.

4. SRNEC se stále odkládá, přestože potřebujeme zhruba už jen 3 natáčecí dny. Ale je nutná přítomnost všech herců.. :-/ Jeho délka bude kolem 10 minut.

Povídka 1

Přidali jsme dalších pár fotek do fotogalerie Povídky 1.

Povídka 1

Čas je neúprosný, a tak jsme se rozhodli přerušit natáčení SRNCE a směle odstartovat Povídku 1 - úvodní část ze série čtyř Povídek. Za sebou máme již tři natáčecí dny, resp. dva, protože třetí kritický propršel a probouřil.

V jakém duchu se Povídka 1 ponese můžete vypozorovat z fotografií, které tímto dáváme k dispozici.

SRNEC - Natáčecí den č. 3

Natáčení se dostalo přibližně do své poloviny. Jedny z obtížnějších pasáží máme za sebou. Filmařina je, jak každý ví, pěkná dřina a tentokrát jsme si mákli opravdu hodně. Opět jsme aktualizovali fotogalerii SRNEC.

SRNEC - Natáčecí den č. 2

Podoba SRNCE se rýsuje. Chudák. Bylo to náročné, ale s výsledkem jsme opět spokojeni. Film již nabývá jasnějších rozměrů. Pro vaši lepší představu jsme rozšířili fotogalerii SRNEC.

Nový design

Změnil se design. Lehce. Změnil se po 13 měsíční existenci webu filmového studia SMD. A není divu, estetické hledisko předchozí verze značně pokulhávalo - a nejen to estetické. Proto jsme se rozhodli původní "provizorní" stránky nahradit novými a věříme, že i lepšími. Vždyť si to SMD po více než roční existenci zaslouží.

Oceníme vaše názory u upozornění na chyby, přece jenom se nacházíme v jakém si zkušebním provozu.

SRNEC - fotografie

27. 6. 2006 24. 6. jsme odstartovali natáčení filmu SRNEC. Na úvod pár fotek, ze kterých není těžké název filmu odvodit.

Český lvíček

15. 6. 2006 Tak jsme se podívali na Českého lvíčka... Stalo se tak díky paní Hnilicové, která nás na VideoCulture Festu seznámila s panem Tuščákem, čímž byla studiu SMD nabídnuta účast v doprovodném programu finále Českého lvíčka v Ústí nad Orlicí. Do Ústí se klasická sestava Marks & Silas vypravila bez jistot a komfortu automobilu a spolehla se na vlastní síly. Přímý spoj z Třebíče není, za užití autobusu bychom měli na přestup v Brně jen slabé dvě desítky minut. Volíme tedy spoj vlakový, poskytující nesrovnatelně více času na přesun. A jaké překvapení, když se ráno na nádraží radujeme, že hlášení o hodinovém zpoždění nepatří nám – že nás se týká zpoždění o pouhou tři čtvrtě hodinu (děkujeme Českým drahám). Ve vlaku polemizujeme, zda nás vagón odváží na Lvíčka či do hospody, protože se nám čas na přestup zkrátil na pouhým pár minut. Vlaková souprava vyčerpaná po strastiplné pomalé jízdě se zastávkami u každého buku zastavuje a my vyskakujeme a úprkem míříme z hlavního vlakového nádraží na nádraží autobusové, kde je řidič autobusu uplácen pěknými slovy, aby na nás počkal a neujel. Běh to je zběsilý, krutý, vyčerpávající (děkujeme ČD). Stihli jsme to. Po jednom, druhém pivě se konečně zorientováváme v schématické mapě Ústí a v stupujeme na Malou scénu. Filmy, filmy, komentáře, rady, poznámky, člověk si opakuje a uspořádává poznatky z filmového řemesla. A čeká na projekci toho svého filmu a následné reakce. V posledním promítacím bloku se dočká. Komentářů odborníků bohužel nikoli. Diskuse k poslednímu bloku totiž byla přesunuta na druhý den, aby byl čas na přípravu na slavnostní zahájení hlavního programu Českého lvíčka. A protože pro nás chudé filmaře a studenty by byla další výprava napříč republikou přehnaný luxus (neměli jsme ubytování), oslovujeme porotce zcela soukromě. Odpovědi byly poznamenány faktem, že všichni porotci dostali filmy už s předstihem na kazetách... ovšem kromě naší Povídky 4, takže byli rozpačitě zaskočeni tím, co na ně vyskočilo z plátna. Ve zkratce lze říct, že po technické stránce jsme obstáli, k obsahu se jim vyjadřovalo hůře a nechtěli vznést jednoznačný verdikt bez vícenásobného zhlédnutí a uležení v hlavě. Přesto se nám dostalo přínosných odpovědí. Večeře, zahájení Lvíčka, první dva filmy a hurá do rodného města. Cesta vlakem = klasické problémy s během po nástupišti a orientací v jízdním řádu. Ale domů se vracím šťastný s úsměvem na tváři, protože mohu naplno roztáhnout svůj deštník... Na Českém lvíčkovi nám bylo uděleno čestné uznání v kategorii školních filmů.

Festival

24. 5. 2006 Cesta SMD na VideoCulture Fest 2006 vedla přes náš v pořadí druhý festival Dětská filmová zahrada. Zde naše tvorba (Povídka 4) zaujala především porotkyni ing. Janu Hnilicovou a protože jsme se na festivalu nesetkali, bylo zprostředkováno telefonické spojení mezi ní a Mr. Silasem. Povídka 4 byla zařazena na festival VideoCulture. Je 20. května 2006 a po krátkém bloudění po Praze nacházíme, ve složení Mr. Silas a Karel Marks, Kino Aero. Uvítání na naše poměry vskutku velkolepé, za doprovodu chlebíčků a slov „Ten koláč jsem sama pekla...“ usedáme ke stolu. První část pobytu jsme strávili v příjemné společnosti Hirnlego, zlatavého moku a všudyvší přicházejících chlebíčků. „Filmaři z Třebíče přece nesmí být hlady.“ Hodinové ručičky se pohnuly a seznamujeme s paní Hnilicovou. Po krátkém rozhovoru a příslibu, že chlebíček opravdu ochutnám, vedou naše kroky konečně do sálu, kde se program dostává do své druhé poloviny. Odpromítáno je cca 7 filmů, mezi nimi je silně vyzdvihována Povídka 4, padá věta "...a jsou zde přítomni i ti z Třebíče, jak jsem vám o nich říkala...", probíhá diskuse, předávají se ocenění tvůrcům. Kvalita představených filmů byla (z mého pohledu) poměrně vysoká a zajímavá. Po skončení programu opět usedáme k oblíbenému nápoji. Nyní už jsem opravdu neodolal a ochutnal za celé SMD místní chlebíček. Po chvíli jsme seznámeni s jistou významnou osobou, následují rady pro naše další tvůrčí bytí a rozloučení se s festivalem. Za bubnů kapek se vracíme do rodné Třebíče a těšíme na událost, která nastane za několik málo týdnů.

Funkce členů SMD

18. 5. 2006 U jednotlivých členů studia SMD je nyní uvedeno, jakou funkci zastávají.

Sobáš - napsali o nás

11. 5. 2006 Sesbírali jsme všechny nám známé reakce z různých diskusních fór na film Sobáš a umístili je na jedno místo. Názory jsou zde.

Sobáš - Bonus

28. 4. 2006 Průběh natáčení Sobáše jsme samozřejmě dokumentovali nejen statickými, ale i pohyblivými obrázky, ze kterých po sestříhání Mr. Silasem vznikl pětiminutový bonus z natáčení Sobáše. Dokument určitě stojí za pozornost, ostatně – kolikrát budou členové SMD pobíhat v kostele s deštníkem nad hlavou... Zachycena je významná práce osvětlovačů a nemohou chybět pokyny režiséra k hercům na natáčecím place a jejich reakce, a to především herce nejvzáčnějšího – pana faráře. Bonus se již nedrží naší koncepce obrazu bez zvuků s hudbou Marilyna Mansona, dílko obsahuje původní zvuky, skřeky... Sobáš - Bonus (15 MB; 5 minut)

Sobáš - 2. část fotek

22. 4. 2006 Přidali jsme druhou část slíbených fotek z natáčení filmu Sobáš. Soubáš 19. 4. 2006 Právě byl uvolněn náš nový amatérský film Sobáš!

Ve středu premiéra "Snoubení"

17. 4. 2006 Upozorňujeme, že se ve středu 19. 4. uskuteční internetová premiéra filmu s pracovním názvem Snoubení, a to ve 20:00.

Slan-Fest 2006 - Fotky

14. 4. 2006 Přidali jsme pár fotek z festivalu amatérského filmu Slan-Fest 2006.

Fotky - Snoubení

11. 4. 2006 Uvolňujeme první várku fotografií z natáčení snímku s pracovním názvem Snoubení.

Filmový festival

10. 4. 2006 Festival amatérských filmů. Za celý rok existence velká neznámá. Letos na jaře jsme dospěli k názoru, že je nejvyšší čas se aktivně účastnit nějakého veřejného promítání, poznat konkurenci a v neposlední řadě vidět bezprostřední reakce lidí, kteří o nás v životě neslyšeli. Historicky prvním filmovým festivalem, na který jsme zamířili, byl Slan-Fest 2006, který proběhl v sobotu 8. dubna ve Slaném u Prahy (pozvání mimochodem přijal Karel Smyczek). Výpravy se účastnili Mr. Silas a Karel Marks s filmy Podzimní a Povídka 4 – Invisible Infidelity. A jaké jsou naše pocity a postřehy? Po dvouhodinové cestě a krátkém bloudění po Praze jsme stanuli před budovou Gymnázia V. B. Třebízského. Náš první dojem – abych neurazil... Velice si vážím budovy Gymnázia Třebíč a prostředí, ve kterém se vzdělávám ;-). Důležitější však byla ona místnost s velkým plátnem a kvalitními reprobednami s pohodlným systémem lavic a systémem zatemňování oken – technické stránce nebylo co vytknout. Přejděme však k samotným filmům, kterých se sešlo celkem dvanáct. Většina snímků sázela především na humor (nutno říct, že v mnoha případech velmi povedený), diváctvo se rozhodně nenudilo a celé odpoledne si v klidu užívalo filmová dílka. To připravilo půdu pro dva zástupce naší tvorby, které byly zařazeny do třetího (posledního) bloku, diváci nebyli znaveni vážnými tématy (tím nechceme snižovat kvalitu uváděných filmů), takže je mohli do určité míry zaskočit. Narozdíl od ostatních filmů byl před a po projekci Podzimní a především po skončení Povídky 4 slyšet znatelný šum. Z davu se trousily různé názory a bylo znát, že jsme se v hromadě filmů neztratili. Dle očekávání nakonec všechny představené snímky v úplném závěru jednoznačně rozdrtil film Inge & Jorgen od Krávy s aktuálním tématem a na amatérskou tvorbu vysoce kvalitními herci, vše natočené hodně slušným vybavením. Na festivalu nebyla přítomna žádná porota, takže o vítězném snímku rozhodovali pouze diváci. Komentář režiséra Karla Smyczka se omezil pouze na obecnou rozpravu o amatérském filmu, protože se kvůli pracovnímu vytížení dostavil až po odpromítání všech filmů. (Zmínil např. křečovitou snahu amatérských filmařů o vyrovnání se profesionální tvorbě v tom smyslu, že výsledek obvykle vypadá jako nechtěná parodie a že preferuje humorná dílka se spontánností a naivitou, která k tomu přirozeně patří.) Na stupně vítězů poslali diváci film s velice kvalitními záběry podmořského světa s až profesionálním (a vtipným) komentářem ...a... nikdo nebyl na pochybách, že za nejlepší snímek zvolí hlas lidu již zmiňovaný Inge & Jorgen od Krávy. Nemohu nezmínit naprosto nevhodné vystupování jejich hlavního představitele, když se Karel Smyczek chystal pogratulovat k vítězství a on suverénně držel mobilní telefon a pokusil se o (trapný) vtip... No ale – každého věc. Jak hluboko jsme v hlasování klesli nevíme, žádné další výsledky vyhlášeny nebyly. Pocit z reakce publika však máme dobrý, zkušenost nám rozhodně zvýšila sebevědomí a jsme opět plni očekávání, co přinese další festival, který se bude konat na konci dubna.

Snoubení

8. 4. 2006 Dne 5. 3. se uskutečnilo natáčení nového krátkometrážního amatérského filmu s pracovním názvem Snoubení. Režii má spolu s kamerou na svědomí tradičně Mr. Silas a poprvé se netočilo podle našeho scénáře – autorkou je kiddo. Hlavním tématem našeho nového filmu je svatba, ovšem kdo zhlédl něco málo z naší tvorby, nejspíše tuší, že to bude obnášet trochu jiný pohled. Více zatím prozrazovat nebudeme. Natáčení (zabírající celý den od dvou hodin odpoledních do desíti hodin večerních) nás obohatilo v několika rovinách. Poprvé jsme cíleně pracovali s větším komparsem, sešlo se nás kolem 15 lidí (všem zúčastněným děkujeme), a ačkoli panovaly menší obavy, práce s ním byla velice příjemná, role svatebčana se každý ujal svědomitě. Dále se poprvé točilo na svaté půdě. Díky ochotě faráře, který nám vyšel maximálně vstříc, byl našim záměrům zpřístupněn kostel (Kostel Proměnění Páně v Třebíči), ve kterém se celý film odehrává. Vše šlo tak daleko, že na sebe jiný duchovní zdejšího kostela vzal roli oddávajícího a svatbě dodal řádnou realističnost. Co podrásalo nervy a vůli všech zúčastněných (tehdy už bez svatebčanů) nejvíce... to byla noc. Pro mnoho scén bylo zapotřebí tmy. A každý s námi bude jistě souhlasit, když řekneme, že natáčení s amatérským vybavením v noci je velká výzva a velký problém. Vybaveni dvěmi halogenovými světly a bílým deštníkem čekali jsme na setmění (čas jsme si krátili líčením). V praxi to následně znamenalo, že ostré světlo z halogenek bylo pouštěno přes deštník na strop či kamerou snímaný objekt. Mimo jiné také neustálé přesuny z jedné strany kostela na druhý, z balkónu k oltáři a do toho starost o kabely a zdroj elektrického napětí. V těchto těžkých chvílích se čím dál častěji projevovala režisérova nespokojenost a nervozita. Nasvítit vše tak, aby natočený materiál vypadal přesně dle Mr. Silasovy představy bylo téměř nemožné. Celý den nás navíc provázela zima, která pak ke konci natáčení ukázala svou sílu při opuštění kostela a natáčení v exteriérech. I přes tyto nepříjemnosti a zatvrzelé prohlášení režiséra, že v noci točil naposled, jsme s výsledkem našeho snažení (ve fázi střihu) poměrně spokojeni a těšíme se na reakci publika (premiéra proběhne v řádech týdnů). Zmiňovat, že během natáčení pršelo poprvé za poslední +- týden, je už opravdu trapné...

Hodnocení filmů

26. 3. 2006 Každý film nyní můžete v příslušném profilu ohodnotit, a to od 100 do 0 procent.

SMD fotografie

23. 3. 2006 Pomalu se blíží nová sezóna a v souvislosti s ní jsme aktualizovali společnou fotografii členů SMD pro rok 2006. Tvůrcem je, stejně jako v případě fotky 2005, Gerge.

Hledáme svatebčany

20. 3. 2006 Jaro je tady, vše se probouzí – filmové studio SMD nevyjímaje. Již delší dobu máme zkompletovaný scénář a netrpělivě vyčkáváme, až příroda ukáže svou (pro nás) přívětivější tvář, zbaví se sněhu a vyšvihne teploty vzhůru., abychom se mohli dát po zimním spánku opět do práce. Film, jehož realizace se radostně blíží, nese pracovní název „Snoubení“. Naše filmová tvorba využije prvek, který je pro nás velkou výzvou, a tím je „dav“ lidí v roli svatebčanů. Proto vyzýváme všechny, kdo máte zájem a chuť si zahrát ve filmu a kdo jste ochotni obětovat dvě tři odpoledne dobré věci, kontaktujte nás na fóru nebo mailu pro bližší informace (režisér po vás bude chtít naprosté minimum kreací). Každý je vítán, ideální by pro potřeby filmu byl kompars 20-30 lidí.

Komentáře

14. 3. 2006 Komentářů na adresu Povídky 4 a Podzimní se již na našem fóru sešlo hodně a protože jsou mnohdy zajímavé (a pro nás nesmírně cenné), rozhodli jsme se je posbírat a seskupit. Přečíst si je můžete kliknutím na příslušný odkaz ("Napsali o nás") v jednotlivých profilech filmů.

Obvody

25. 2. 2006 Stáhnout si můžete již historický kousek s názvem Obvody, který byl vytvořen dávno před vznikem SMD.

Životopis a rozšířená fotogalerie

24. 2. 2006 Byl přidán PYGŮV životopis. Stálo to sice hodně nervů a hodně času, ale dočkali jsme se. Zkompletovali jsme tím informace o všech členech SMD. Dále vás upozorňujeme na rozšířenou fotogalerii, a to o již dříve publikované Silasovy expresionistické fotografie a o několik fotek s (ex)členy skupiny Marilyn Manson, k níž máme velice kladný vztah.

Nový člen: Štěkle

27. 1. 2006 Je nám velkou ctí, že vám můžeme ofciálně představit nového člena SMD - Štěkleho.

Vyřazené scény

18. 1. 2006 Již během střihu Povídky 4 bylo jasné, že některé natočené scény se z různých důvodů nepoužijí a definitivně jsme se o tom přesvědčili při „zkušebních“ projekcích úzkému okruhu lidí. Jednalo se zejména o scény film zbytečně zpomalující a, v případě „Ruky“, o záběr nehodící se do kontextu. Přesto jsme názoru, že mají svou hodnotu a stojí za pozornost, a tak vám tři nejzajímavější scény nabízíme ke stažení. Ruka (1 MB; 1 min) Kuchyň (5 MB; 2 min) Cesta (2 MB; 1 min)

Fotky z natáčení

17. 1. 2006 Přidali jsme fotky z natáčení filmů Povídka 2, Povídka 4 a Podzimní.

Aktualizovaný životopis

15. 1. 2005 Byl aktualizován životopis Mr. Silase

KOMPLETNÍ DOWNLOAD

11. 1. 2006 Ke stažení je většina našich filmových děl!!! Stalo se tak díky nezávislým filmářům Ch&D Movies, kteří nám nabídli možnost umístění souborů na jejich server, za což jim ještě jednou děkujeme. Díky nim si také můžeme dovolit nabídnout filmy ve vyšší kvalitě a v nejbližší době i spoustu fotek z natáčení.

Upoutávka

31. 12. 2005 Opětovně jsme nabídli ke stažení upoutávku. Upoutávka Povídky 4 (6 MB; 65 s)

Fotografie

29. 12. 2005 Přidali jsme fotky z natáčení Podzimní - sekce "Ostatní".

Hlasování

28. 12. 2005 Jelikož se k nám po projekci doneslo, že někteří diváci Podzimní nepochopili, můžete hlasovat a v případě zjištění většího množství takových diváků něco naznačíme, případně ji celou rozebereme

Podzimní - download

23. 12. 2005 Ke stažení je nyní náš nejnovější amatérský film s příznačným názvem – Podzimní! Po úspěšné premiéře, která proběhla 22. 12. 2005 v budově třebíčského fóra před zraky všech studentů Gymnázia Třebíč, jsme se rozhodli v tomto vánočním čase potěšit všechny ty, kterým se film líbil, i ty, kteří se nemohli zúčastnit. Film klade důraz na sentimentalitu a náladu podzimu, na city a krásu a celé dílo je alegorií života. Tímto počinem jsme poněkud vybočili z našeho dosavadního stylu, kromě toho se nejedná o součást řady našich Povídek. Dodatečně děkujeme Vandě Machové za zapůjčení malířského stojanu a Gergemu za bravurní zvládnutí role osvětlovače. Podzimní (40 MB; 10 minut)

Odstranení Povídky 4

22. 12. 2005 Upozorňujeme, že Povídka 4 byla ostraněna, aby uvolnila místo novějšímu filmu - Podzimní. A to již v pátek večer.

The Dope Show

14. 12. 2005 Po kratší odmlce se opět hlásíme, tentokrát s novinkou hodnotnější, snad i plnohodnotnou. Jak jistě víte, během natáčení Povídky 2 jsme sestříhali krátký dokumentární klip Making… Totéž se stalo i u Povídky 4 a vzhledem k faktu, že jsme ji uveřejnili před opravdu dlouhou dobou a stačil si ji stáhnout nespočet návštěvníků, nabízíme vám nyní i dokumentární záznam z natáčení Invisible Infidelity. Domníváme se totiž, že některé situace je lepší vidět, než jen suše popisovat. Znovu se jedná o píseň od Marilyna Mansona a znovu si užijí ti, kteří rozumí textu, poněvadž je zde opravdu hodně obrazových a hudebních souvislostí. The Dope Show (17 MB; 3:48 min)

Podzimní dokončena

5. 12. 2005 Podzimní - náš další film, založený na kráse, sentimentalitě a pomíjivosti. Nyní, přesně po měsíci, bychom v přírodě marně hledali podzimní atmosféru, barevné listí překryl sníh. To však nezabránilo úspěšnému dotočení posledních záběrů a jejich následnému sestříhání Mr. Silasem do výsledné podoby. Natočeno, dostříháno, hotovo. Oficiálně tedy oznamujeme, že filmové studio SMD obohatilo český amatérský film o další dílo.

ICQ čísla

25. 11. 2005 Členové SMD, kteří mají ICQ, poskytli svá ICQ čísla pro širokou veřejnost - přidány byly do kontaktů za e-mailové adresy. Povídka 4 Dočkali jste se – Povídku 4 s podtitulem Invisible Infidelity si nyní může každý stáhnout a následně zhlédnout. Předpremiéra úspěšně proběhla už v dopoledních hodinách 7. listopadu na půdě třebíčského Gymnázia. Nyní je řada na vás. A tak nezbývá než bez dlouhých řečí popřát ničím nerušenou (příjemnou) podívanou – snad se vám bude film líbit. Povidka 4 Invisible Infidelity (46 MB; 20 minut)

Upoutávka

2. 11. 2005 Vývoj Povídky 4 byl po čertech dlouhý, její výrobní pouť končí. Vše je natočeno, sestříháno, doladěno, hotovo. Datum oficiálního vydání Povídky 4 ještě neřekneme, řádově se jedná o dny. Dnešním dnem uvolňujeme upoutávku, jen dodejme, že střih má na svědomí Mr. Silas a hudbu PYGO. Upoutávka Povídky 4 (2,9 MB; 65 s)

Druhý, kritický den filmu Podzimní

31. 10. 2005 To, že je třetí den kritický, jsme zjistili už při natáčení Povídky 4 o velkých prázdninách. Při tvoření našeho Podzimního filmu byly tedy všechny obavy daleko. Jak nepředvídatelné jsou cesty osudu jsme však zjistili už druhého natáčecího dne! Určité neshody začaly už při domluvě na čase hromadné schůzky, kdy měl Gerge se svojí kamerou půlhodinový skluz. Mr. Silas a Karel Marks čekali na „místě činu“ a poněkud nervózně sledovali nezadržitelný západ slunce. Do příchodu Gerga zbývalo 5 minut, když Mr. Silas zjistil, že doma zapomněl jeden veledůležitý předmět, a musel se tedy vracet (+10 min). Poté už bylo vše přichystáno k natáčení. Bohužel, otáleli jsme příliš dlouho a museli použít světlo z kamery, které tvořilo hlavnímu představiteli nepěkné stíny na obličeji. Budiž. Jenže ani ne po dalších 10 minutách se na place začaly objevovat malé hnědé postavy. A nebylo jich málo – čtyři – tedy stejně jako osob k natáčení povolaných. V tuto dobu nám už bylo jasné, že se malých Romů nezbavíme. Nejenže nechtěli odejít, navíc začali nepříjemně otravovat naši maskérku, které jsme chtěli naši práci ukázat pěkně zblízka. Výhružky nepomohly, trpělivost došla, slunce zašlo a my, za doprovodu už sedmičlenné (!) „ochranky“, zpívající romské písně, odešli. Byl to den krutý, vyčerpávající, smutný, deprimující – byl to den druhý.

Nový filmový projekt - Podzimní

28. 10. 2005 Doba, po kterou jsme nic netočili, se již dá počítat na měsíce – neznamená to (jak dobře víte), že bychom byli nečinní, probíhalo stříhání obrazu a zvuku Povídky 4. Zároveň v nás byla touha dál točit. Výsledkem je náš nový projekt, na kterém nyní pracujeme. Pracovní název „Podzimní“ náš budoucí film trefně vystihuje, hlavními motivy budou podzim, sentimentalita a život a celé se to ponese na lyrické vlně. V této fázi nebudeme více prozrazovat, ale snad vám udělá radost malá ochutnávka z našeho prvního natáčecího dne. Podzimní

SMD přeje vše nejlepší

28. 10. 2005 SMD přeje vše nejlepší dvoum oslavencům: zpětně Gergemu (který své sedmnácté narozeniny zapíjel již před měsícem) a druhému - Karlu Marksovi. Oboum přejeme hodně úspěchů v osobním i profesním životě.

Expresionismus

19. 10. 2005 Při svých činnostech se často pohybujeme na hranici umění a mnohdy tuto hranici směle překračujeme. Nyní se vám nabízí možnost vstoupit až do Mr. Silasova nitra skrz čtyři expresionistické fotografie, jichž je autorem. Jakýkoli komentář je zbytečný, stačí se jen naladit na správnou vlnu. ms_1.jpg ms_2.jpg ms_3.jpg ms_4.jpg

The Fight Song

13. 10. 2005 Během bezprostředních příprav na natáčení Povídky 2 toho bylo natočeno více, než jen Making… PYGO se tehdy se svou dokonalou image zhostil role zpěváka Marilyna Mansona a výsledkem byl nenáročný, téměř „bezstřihý“, ale historicky cenný klip písně The Fight Song. Nyní tento archivní materiál, kterým bychom chtěli vyjádřit své sympatie k fenoménu MM, nabízíme ke stažení. The Fight Song (4 MB; 2:58 min) Film o klipu - This Is The New Sh*t 7. 10. 2005 Z webu zmizely fotky z natáčení – zpráva pozitivní či negativní? Odpověď zní – no, nechám na vás. Jejich absence je nyní kompenzována materiálem z trochu jiného soudku, úzce souvisejícím s naším prvním klipem This Is The New Sh*t. A tak nám dovolte v tomto „vyčkávacím“ období představit vám Film o klipu – to jak slovně, tak ve formě downloadu.

Fotografie u jednotlivých členů

3. 10. 2005 Byly přidány malé podobizny jednotlivých členů, které najdete v jejich profilech. Odkaz na společnou fotografii najdete mj. v sekci O SMD.

Chystá se mazání videosouborů na tomto webu

3. 10. 2005 Upozorňujeme, že kterýkoli videosoubor na tomto webu může být smazán (může = bude ;-)), proto Vás vyzíváme, pokud máte o některé naše dílo zájem, urychleně si jej stáhněte.

Novinky

28. 9. 2005 Tak se opět hlásíme s novými informacemi. Jde o novinky poměrně významné a se stejnou vážností s nimi budeme nakládat (a samozřejmě je budeme zveřejňovat postupně). Pokud se těšíte a jste zvědavi na náš nový filmový počin, asi vás potěší informace, že střih obrazu Povídky 4 (jejíž již definitivně známý podtitul si stále necháváme pro sebe) byl do značné míry úspěšně ukončen, tzn. pokud se něco bude měnit, půjde jen o kosmetické úpravy. Naplno se tedy věnujeme zvuku a hudbě a pomalu tak míříme do finiše.

Fotografie SMD

28. 9. 2005 Rádi bychom vám nabídli skupinovou SMD fotografii, kterou má na svědomí Gerge. Fotky byly uvolňovány už v minulosti, nebylo však zřejmé, kdo je kdo, což se touto cestou pokusíme napravit. SMD 2005 (vysoké rozlišení) SMD 2005 (střední rozlišení) SMD 2005 (nízké rozlišení) Zleva: Mr. Silas, PYGO, Karel Marks, Pták, Gerge

Klapka

1. 9. 2005 Dnes musím začít menší omluvou, poslední aktualizace proběhla před třemi nedělemi, což je opravdu trestuhodné. I přes tuto nepříjemnost (na vině jsou technické důvody) nám však stále zachováváte přízeň, čehož si velice ceníme. Jak (určitě) víte, natáčení Povídky 4 (oficiální podtitul zatím tajíme) je úspěšně za námi a vše je nyní v rukou Karla Markse, který intenzivně stříhá a stříhá. Krátký videosoubor, který vám nabízíme ke stažení, vrací čas o hodně zpět - na samý počátek natáčení filmu, ještě dřív než mohla "klapnout" první klapka. Za zmínku stojí i fakt, že zde poprvé, a na dlouhou dobu naposled, uslyšíte Marksův hlas. Klapka (1 MB; 42 s)

Herečka

10. 8. 2005 Navštěvujete-li třebíčské gymnázium, s velkou pravděpodobností jste si všimli náboru pracovních sil. Měl jediný, zato složitý, úkol: najít studentku, která by byla ochotná se ujmout hereckého postu ve filmech SMD. Proces hledání trval nehorázně dlouho – osobně netuším proč, protože serióznosti máme na rozdávání. Přitom jsme se neomezovali pouze na Gymnázium, hledání probíhalo i na ostatních školách, dokonce i mimo Třebíč. Jak už vyplynulo z předchozích řádků, herečku jsme našli. Jmenuje se Hana, údajně se na natáčení velice těšila a ani před kamerou se nezdálo, že by svůj názor změnila. Co se hereckých schopností týče, vládne velká spokojenost a nemáme výhrady. Jen tak dál… V této souvislosti uvolňujeme další sadu fotografií, snad se budou líbit.

Fotografie

2. 8. 2005 Uvolnili jsme pár dalších fotografických kousků, tentokrát z natáčení Povídky 4.

Silas se Silem

27. 7. 2005 Projekt "Silas se Silem" v té podobě, v jaké je prezentován, naším záměrem zpočátku vůbec nebyl. Původně šlo pouze o jednu scénu, ve které však Mr. Silas prokázal své nečekané herecké schopnosti. Ovšem i přes přesvědčivost, cit a energii, kterou do své filmové postavy vložil, nebyl Karel Marks (nečekaně v pozici kameramana - a nejspíš jde o jeho životní kameramanský počin) spokojen. Donutil tak oba Mr. Silase, aby vypracovali nový scénář, který by trochu poodhalil roušku tajemnosti této osamocené scény. I poté oba Mr. Silasové svými hereckými schopnostmi překvapili a pochvalu si zcela nepochybně zaslouží Mr. Silas, který toto trio uzavírá. Bohužel ona jedinečná scéna byla ve výsledné fázi úprav vystřižena. Pro fanoušky to ale neznamená, že zmizela z povrchu zemského... Silas se Silem (24 MB; 1:58 min)

Gergeho životopis

23. 7. 2005 Historie Gergeho působení v SMD je trochu koplikovanější. Již se nebudu opakovat - prostě jsme toužili po natočení svého filmu. Měli jsme herce, režiséra, scénář, čas a chuť točit. Bohužel jsme nedisponovali kamerou a to je, jak jistě chápete, ve filmové branži menší nedostatek. Inu ptali jsme se spolužáků, zdalipak by někdo kameru neměl a jestli by se nám i s oním přístrojem nechtěl půjčit. Chvíli to trvalo, výsledek však byl uspokojivý - Gábina s naší nabídkou souhlasila a my si oddychli. Šťastni, že máme kameru, začaly přípravy a tu přišla studená sprcha - spolužaččina účast na natáčení byla z její strany zrušena a SMD se ocitlo v krizi. Naštěstí na scénu nastupuje Gerge, který našemu naléhání (určitě rád) podlehl a vydržel to s námi až do současnosti, za což mu patří nezkonalý dík. Zajímavostí pak je, že za člena SMD byl prohlášen až v průběhu natáčení povídky 4. Kromě toho, že se stará o technické záležitosti, si zahrál skoro ve všech oficiálních projektech SMD, pravdou však je, že role nepříliš velkého významu. Ale jak říká, vše se časem může změnit... Silas se Silem (24 MB; 1:58 min) A zde si můžete přečíst jeho životopis.

Návrat

16. 7. 2005 Uf! Konečně zpátky v našem státním útvaru. Tohle byl pro mě životní očistec! 14 dní bez domova, alkoholu (1 poctivě přivezené české pivo za den se nepočítá), bez každodenního sledování filmů, bez internetu a co snad nejhůř – bez kamery v ruce, členů SMD a natáčení vůbec. Prostě mi z toho hráblo. Když k tomu připočtu, že Chorvati mají pivo (především Laško, který vypadá jak zvětralý jablečný mošt a chutná jak…) pořád hnusný, nemůže z této „dovolené“ vzejít nic pozitivního. V rámci permanentní nudy (škoda, že nebyla přítomna střelná zbraň) se však objevilo něco, co mi udělalo ohromnou radost. Prostě jsem si vzal papír a propisku a psal a rozepisoval a v půl jedné v noci po dvou hodinách práce jsem dopsal nový scénář! Ve volných chvílích (a že jich bylo!) jsem totiž přemýšlel nad již natočenou Povídkou 2 a napadlo mě, že by někoho mohlo zajímat, jak vypadal Ptákův život před tyranií, při ní a co ho tedy dovedlo k onomu činu, který už je následně známý. Zároveň bych rád dovysvětlil, odkud pochází Marks a proč po Ptákovi jde. Takže se těšte na prequel (zatím bez názvu či číselného označení) Povídky 2.

Poznámka Mr. Silasova

16. 7. 2005 Vzhledem ke stále rostoucí a záviděníhodné popularitě knihy Šifra mistra Leonarda považuji za nutné upozornit a zároveň vyvrátit veškeré domněnky, že jsem své jméno, totiž Mr. Silas, převzal z tohoto románu. Jméno Mr. Silas je sice převzato, ale ne odtud, jelikož vzniklo daleko dříve, než byla slavná kniha pana Dana Browna napsána.

Vše nejlepší...

16. 7. 2005 Dne 15. července oslavili Mr. Silas a Pták společně své již sedmnácté narozeniny! Potkat jste je mohli od 20.30 do 03.00 hodin po celé Třebíči. SMD oslavencům gratuluje a přeje hodně úspěchů v osobním životě i na filmovém place. Jen tak dál, hoši!

Třetí kritický den

27. 6. 2005 Třetí den je označován za kritický a ačkoli nejsme pověrčiví (vyjma toho, ľe bez svého reľisérského svetru/roláku nedá Mr. Silas ani ránu), těľkosti tohoto čísla jsme zaľívali po celý den (sobota 25. 6. 2005). Hned ráno mi přijde krátká textová zpráva sdělující podstatně pozdějąí Gergeho příchod neľ jaký byl plánován, vąe je ale kompenzováno PYGOvou přítomností na natáčecím place. Skvělý. Přijde i Pták, zlepąuje se mi nálada. Problémy se objevují záhy, PYGO jaksi nemůľe, Pták má neodkladnou záleľitost, Silasův fo»ák je nedostupný, můj téľ a s tímto vědomím odcházím od maskérny… Následuje několik telefonátů, misky vah lítají jak ąílený, podstatný vąak je, ľe jsme se nakonec ze záhadných příčin seąli vąichni (poprvé za celou dobu natáčení Povídky 4) a to i za cenu toho, ľe hodiny ukazovaly nemilý čas. Osud filmařův bohuľel destruuje neovlivnitelný přírodní faktor – počasí. Cestou na místo námi vytouľené padá na nejednoho člena SMD kapka. Jedna. Padá druhá. Kapka třetí. Kapky přibývají rychlostí čtvrtých mocnin předchozích mocnin a my s hrůzou zjią»ujeme, ľe je situace neudrľitelná. Bombardováni jsme neuvěřitelně silným deątěm. Rtěnka, stíny, linky mizí v nenávratnu. Bezmocní běľíme v kopci. Spásou se nám naątěstí stává autobusová zastávka, na které se uklidňujeme, nadáváme, čekáme, poskakujeme, natáčíme… Prąet přestává, naneątěstí jen proto, aby mohlo prąet znovu. S PYGEM se tedy před deątěm schovávám na lávce ľel. mostu, Pták, Mr. Silas a Gerge volí cestu po kolejích (téľ na mostu), čímľ vznikl jejich náskok. Déą» opět sílí, PYGO navrhuje ukrýt se pod jakýmsi architektonickým převisem do té doby, neľ se počasí umoudří. A jelikoľ máme v plánu natočit scénu s vlakem, který odjíľdí za půl hodiny a vody z nebe padá stále mnoho, rozhoduji se doběhnout pro deątník (mé obydlí se nachází nedaleko). Opět poznávám zákon schválnosti, prąet přestává, před barákem drľím zbytečně deątík, trojice netrpělivě čeká na mě a PYGA, PYGO čeká pod převisem na mě a já vztekle kopu do vąeho, co vidím. Zběsile se dobelhávám k PYGOVI, snaľíme se jít rychle, přičemľ jeątě stačím zničit můj jediný deątník… Na nádraľí se dostáváme naprosto přesně. V dáli vidíme vlak, přibliľujeme se ke kolejím. Výpravčí mávne zelenou, vąe odjíľdí pryč. A současně se setkáváme se zbytkem SMD, abychom zkonstatovali fatální neúspěch dneąního třetího kritického dne... PS: Nutno dodat, ľe následující minuty a hodiny byly nadmíru úrodné, natočeno bylo vąe, co natočeno být mělo a s vědomím toho, ľe třetí den máme za sebou, jsme si oddychli a spojeně ukončili dneąní nezapomenutelný den. A chcete-li vidět krátkou ukázku ze zastávky, vidět nás naątvaný a… (to uvidíte), stáhněte si tohle video. Marks

Fotografie z natáčení Povídky 2

24. 6. 2005 Během natáčení Povídky 2 se vyuľívalo nejen kamery, ale i digitálního fotoaparátu, a tak jsme se rozhodli uvolnit několik fotografií. Jejich kvalita je trochu horąí, protoľe, jak víte, natáčení probíhalo v noci. Rozhodně by vás vąak neměly minout.

Bylo zahájeno natáčení Povídky 4

22. 6. 2005 22. 6. 2005. Středa. Řeklo by se - obyčejné datum, obyčejný den. Očima SMD jde vąak o Den mimořádného významu, zahájeno totiľ bylo natáčení Povídky 4. Reľie se tentokrát ujal Karel Marks, který napsal i scénář (pro připomenutí - Povídku 2 má na svědomí Mr. Silas). Jinak první záběry vznikaly v interiérech a jak je naąím zvykem, na muąku jsme si vzali prostřední část scénáře. Víc neprozradím, s konkrétnějąími informacemi budete konfrontováni v průběhu natáčení (jeho konec se předběľně naplánoval na konec července, tak nám drľte palce).

Novinka

21. 6. 2005 I kdyľ je někdy natáčení pořádná dřina, vľdy se najde čas na vymýąlení nejrůznějąích ptákovin. Jednu takovou Vám nabízíme ke staľení, jmenuje se Mazec (1 MB, 15 s) a hlavní roli si zde nestřihl nikdo jiný, neľ Gerge (neznáte-li ho, vězte, ľe jde o převelice důleľitou osobu a naąe technické zázemí) s Ptákem. Předem upozorňujeme na agresivitu, která se v tomto počinu objevuje.

Novinka

20. 6. 2005 Původně zamýąlený první den natáčení Marksovy povídky číslo 4 se z dneąního plánovaného dne z důvodu technických problémů s kamerou přesouvá na středu 23. 6. 2005.

Nákup...

19. 6. 2005 Zřejmě jste si vąimli, ľe v Povídce 2 lehce vyuľíváme dámská nářadí – líčení. Předevąím stíny, tuľku na oči a rudou rtěnku (a dětský bílý pudr, který není vidět). A právě kvůli rudé barvě rtěnky se někteří členové (konkrétně Marks) zdráhali ji na sebe pouľít i v příątí povídce (natáčení naplánováno od 20.6.2005, její pořadové číslo zatím není jasné). Důvod je jednoduchý: Povídka 2 se točila pozdě večer, ľádní lidé nás tedy neviděli ani neruąili. Ale daląí projekt se bude natáčet trochu dřív (17hod. – 21hod.). A tak jsme se rozhodli pouľít místo rudé rtěnku černou, která by měla být v (opět) černobílém filmu lépe vidět. Naąi známí černou neměli, naąe maskérka taktéľ ne, a tak jsem ji ąel s Marksem jedno krásné odpoledne koupit… V první drogerii nám sdělili, ľe takovou barvu rtěnky vůbec nevedou. V druhé jsme také nic nenaąli, ale ta třetí vypadala slibně. Bylo tu tolik rtěnek jako v obou předcházejících dohromady. Začali jsme je rozdělávat s nadějí, ľe najdeme tu pravou, ale nestalo se tak (nepočítám-li mylné objevení černé řasenky). Uľ téměř odcházíme, kdyľ si vąimnu jednoho zcela černého obalu. Rozdělám ho a… no tak hnusnou růľovou jsem uľ dlouho neviděl! Skoro jsme byli venku, kdyľ nás neznámá ruka muľe chytla pevně za ramena. Chlápek nám pyąně ukázal svůj průkaz ochranky a odvedl nás kamsi dozadu. V místnosti na mě udeřil, abych „to“ vytáhl. Nechápal jsem a on svou výzvu upřesnil: „Vytáhni tu rtěnku, kterou máą v kapse.“ Hmm, tak jsem vytáhl obsah vąech svých kapes a navíc tomuto „ochranáři“ dovolil mě prohledat. Abych mu ulehčil práci, dodal jsem, ľe ľádnou rtěnku nemám a vąechny, které jsme si prohlíľeli, byly poctivě vráceny. Chudák uznal, ľe mám zřejmě pravdu, a tak nás se slovy, ľe i taková situace můľe nastat, propustil. Souhlasím, ľe by člověk měl pro natáčení a tým něco obětovat, ale v rámci určitých hranic. Po této příhodě je Marks donucen malovat se rtěnkou rudou a jakékoliv jeho výhrady jsou tvrdě trestány. Mr. Silas

Novinka

15. 6. 2005 Today I am dirty, I want to be pretty, tomorrow, I know I'm just... ehm.... posuďte sami... Uvolnili jsme totiľ daląí dílo nesoucí příhodné jméno "Making..." (3 MB). V klipu je zachycena atmosféra a činy, které předcházely vlastnímu natáčení. Abychom předeąli nedorozumněním - v ľádném případě se nejedná o pokračování klipu "This Is The New Sh*t", zpěv, který se zde objevu, původně neměl být ani zveřejněn a ani teď nenese větąí význam a jde spíąe o oľivení.

Novinka

13. 6. 2005 Jako třetí v pořadí vám osobně představil Pták ve svém obsáhlém ľivotopisu.

Novinka

13. 6. 2005 Z důvodů vizuální nedokonalosti si Mr. Silas uľ nadále nepřeje být skloňován podle vzoru Archimédes.

Inspirace

13. 6. 2005 Jako začínající filmař hledám inspiraci téměř vąude. Chodím například po náměstí, dívám se po lidech a sleduju jejich chování. Někteří mě zaujmou tolik, ľe si domyslím jejich průběh ľivot a vlastnosti a někam si to poznamenám. To stejné platí u snů. Zrovna nedávno jsem jeden takový měl, který by stál za zfilmování: Skupina mladých lidí jede na ąkolní výlet. Nálada v autobuse je dobrá – hrají se karty, někdo svačí nebo se jen tak plká (vľdy» to znáte). Autobus zastaví na odpočívadle a studenti mají volno asi na 30 minut. Jedna dívka to vąechno zvládne během chvilky (totiľ WC a nakupování) a při cestě k autobusu najde na zemi cement. Trochu ze země ochutná a pokračuje dál. Náhle dostane zástavu srdce, protoľe se v ní utvořila malta, a ostatní dívky ji odtáhnou někam do keřů. Nějaký chlapec vchází k babičce do kuchyně a vidí na sporáku hrnec na polívku. Přijde blíľ a zjią»uje, ľe místo pokličky tam je maso. Maso oddělá a na dně hrnce vidí schumlanou nahou dívku – přesně tu, která zemřela na zástavu srdce. Babička přichází do kuchyně, chlapec dívku opět přikryje masem a rychle odchází. Tímto způsobem to probíhá několik daląích dní… Taky se vám to zdá úchylné? Myslíte, ľe nejsem normální? To taky nikdo netvrdí a nebude se vás nikdy snaľit přesvědčit. Z trikového hlediska by to neměl být problém natočit, ale aľ najdu nějakou pěknou (a) ochotnou holku, tohle dílko bude jednou pekelně slavné!! Mr. Silas

Novinky

11. 6. 2005 Povídka je nyní bohatąí o "slovo reľiséra", zmíněn byl i Mr. Silasův první, (zatím) nerealizovaný, scénář.

Novinky

8. 6. 2005 Přibylo nám pár věcí, takľe hezky pomalu. Prvé řadě se náą SMD dočkalo diskusního fóra, které je celé neklidné, netrpělivé a.... vąak vy víte jaké. Zpětná vazba od diváků/čtenářů vľdy potěąí. Daląí novinkou je sekce věnovaná mixům z dílny Mr. Sila a PYGA. Najdete zde krátký komentář, dílka jsou vám k dispozici a určitě stojí za pozornost. A do třetice - stránka věnovaná zpěvákovi, který nás do určité míry ovlivnil, stránka věnovaná Marilynu Mansonovi.

marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch