Jak jsme se dali dohromady:

Když se sejde kinofil s jedním nedoceněným hercem, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Poté, co si oba sdělili představy své budoucnosti, padl návrh, že by spolu mohli spolupracovat. Jeden coby režisér, kameraman a příležitostný scénárista, ten druhý jako herec a také příležitostný scénárista. Slovo dalo slovo a počátkem roku 2005 začalo natáčení hudebně-obrazového díla na píseň od Marilyna Mansona This Is The New Sh*t…

Zanedlouho byl tento projekt sestříhaný do výsledné podoby a proběhla fáze veřejných projekcí a šíření. Byli jsme sami se sebou spokojeni, ale oba jsme měli stále větší a větší potřebu vytvořit něco dalšího, vlastního, delšího, lepšího.

První, kdo kladně zareagoval na náš klip a chtěl se přidat, byl taktéž nedoceněný filmař Krotzyk. Přestože jeho díla nikdo neviděl, ujistil nás, že po své několika minutové verzi Návratu idiota (ve které hrál mimochodem hlavní roli) k nám stoprocentně patří. Do SMD byl ještě přizván Silasův dlouholetý přítel PYGO, vášnivý divák filmů. Jeho víra a energie (a vzhled) nás přesvědčily a byl přijat jako herec a scénárista. Doposud posledním členem se stal Pták, u něhož nikdo nezná jeho kvality a schopnosti, ale důvody přijetí jsou téměř totožné s PYGOVÝMI.

Pokud jsme tedy chtěli začít něco natáčet, musely vzniknout scénáře (na rozdíl od klipu, u kterého nikdo netušil, jak bude ve výsledné fázi vypadat). Po společném setkání jsme se domluvili, že natočíme soubor 5 povídek. Dvě napíše Mr. Silas, další dvě PYGO a jednu Karel Marks. Mr. Silas byl v tomto ohledu nejrychlejší, a tak mohla vzniknout Povídka 2. Digitální kameru nám zapůjčil Gerge, který zde spolu se Šteklemi hraje vedlejší roli. Natáčení trvalo pouhé tři dny, a to v době od 20.30 do 22.30. Hlavnímu natáčení však předcházely dlouhé přípravy. Tímto tedy děkuji naší maskérce za poskytnutí svého nářadí (ona už bude vědět). Každý scénárista si režíruje svou Povídku.


marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch