Download

Povídka 1 (90 MB; 20 min)

Film o filmu (35 MB; 16 min)

Trailer (4 MB; 1 min)

Codec Pack All in 1 6.0.2.9

Informace

Premiéra: Prosinec 2006

Námět: Gerge
Scénář: Gerge, Mr. Silas, Karel Marks
Režie: Mr. Silas
Kamera: Mr. Silas
Hrají: Pták, Gerge, Karel Marks, PYGO...
Délka: 20 min.

Hodnocení

Povídka 1

Povídka 1, ač stylem se podobá svým dvěma starším předchůdcům, už víceméně uniká z abstraktních a halucinogenních sfér a hlouběji prověřuje vztahy mezi postavami. Kompozice je tentokrát lineární, resp. paralelní a z žánrů se Povídka lehce dotýká detektivky. Snímek vznikl z pera Gergova, jenž byl v té době (počátkem roku 2006) značně ovlivněn přečtenými knihami a svým tehdejším duševním stavem. Doufáme, že bude fungovat i jako samostatný film, přesto je alespoň povrchní znalost předchozích Povídek ku prospěchu věci.

Za nutné považuji upozornit, že herečka Hana (slečna z P4) s námi nadále bez udání pádných důvodů odmítla spolupracovat, takže ji nahradila Baž. Jedná se tedy o tu stejnou postavu, akorát ji hraje jiná herečka.

Film o filmu

Natáčení Povídky 1 bylo samozřejmě dokumentováno a díky sestřihu Mr. Silase máte možnost nahlédnout do zákulisí. Film je tvořen výhradně záběry z natáčení bez dodatečného komentáře či externí hudby. A nezbývá než dodat, že mnohé situace mají ambice zaujmout i nezúčastněné osoby.

Nepřehlédněte

Fotogalerie - fotografie z natáčení filmu Povídka 1
Napsali o nás - z diskusních fór, e-mailů...


marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch