Mr. Silas

"Slova, slova, slova..."
Hamlet

Jsem narozen v první třetině července roku 1988. Poté základní škola, kde jsem poznal Gergeho (původ tohoto nicku najdete v jeho profilu) a Ptáka. Často jsme spolu pařili počítačový hry, hráli fotbálek a trávili hodně volného času. Po třídě páté jsem přestoupil na jinou školu.

Zde jsem se setkal s člověkem podivným a dosti nepodobným všem lidem, které jsem doposud měl tu čest poznat. PYGO – osobnost, již nelze v davu přehlédnout, osobnost, jež jde proti všem konvenčnostem, nebojí se říct svůj názor a na názory cizích sere. Vzniklo mezi námi silné přátelství. V deváté třídě jsme se začali trochu víc dívat na filmy a PYGO v tomto ohledu projevil značný vkus (rozuměj podobný vkus). Naše zájmy se rozrůstaly, vedle častého sledování filmů a poslechu (pro nás tehdy nové hudby) Marilyna Mansona, jsme začali mixovat. Nelegálně jsme nahrávali jednoho vzteklého pana učitele na diktafon, jeho hlas byl poté zdigitalizován a následně řádně zmixován za doprovodu hudby – ať už vlastní (PYGEM preferovanou) či jakoukoli převzatou. Ke konci devítky vznikl velmi dobrý mix Obvody a Štěkle navrhl natočit k této zvukové stopě obraz. Stalo se. Štěkle nakreslil sérii obrázků, já je sestříhal.

Zde začíná řádná historie mého filmařství. Sice jsem přestoupil na gymnázium a odloučil se od PYGA (naše pravidelné návštěvy hospody vše vynahrazovaly), ale seznámil jsem se zde s Marksem. Po třídních horách vznikl klip na hudbu On my head a my se domluvili na další spolupráci. Karel vyslovil své tajné přání natočit klip na skladbu This Is The New Shit od Marilyna Mansona (výběr mi dost imponoval, ale on jeho další tvorbu vůbec neznal, což se záhy změnilo).

Ke konci prvního ročníku zakládáme (Marks, PYGO, Mr. Silas) společnost SMD, dáváme si závazek, že natočíme sérii 4-5 Povídek, které spolu budou souviset. Scénář Povídky 2 (vznikl o rok dříve) jsem napsal já, kameru po obrovském vyčerpání propůjčuje Gerge (taktéž gymnazista) a během 3 dnů je dotočeno. Ač je kvalita P2 dosti nízká (ať už jde o obraz, herecké výkony, kameru či samotný děj), položila základ dalším Povídkám, které se mohly od té první dějově někam odrazit.

V listopadu 2005 padá návrh natočení krátkého sentimentálního filmu za účelem zachytit atmosféru podzimu. Na scénáři Podzimní se spolu se mnou podílí také Gerge a Marks. Jedná se o můj velmi autorský počin, zároveň jsme jako studio udělali krok kupředu díky použití barevného formátu.

To by o mně snad stačilo. Jak jste možná vyrozuměli, v SMD jsem především kameraman a občas se zapojím do režisérské spolupráce. Filmování mě nesmírně baví, satanužel na psaní scénářů mi shůry dáno nebylo, a tak tuto „špinavou“ práci rád přenechávám ostatním.

Vzhledem ke stále rostoucí a záviděníhodné popularitě knihy Šifra mistra Leonarda považuji za nutné upozornit a zároveň vyvrátit veškeré domněnky, že jsem své jméno, totiž Mr. Silas, převzal z tohoto románu. Jméno Mr. Silas je sice převzato, ale ne odtud, jelikož vzniklo daleko dříve, než byla slavná kniha pana Dana Browna napsána.

Informace

E-mail: Mr.Silas@seznam.cz
ICQ: 279-239-860

Funkce: režisér, kameraman, střihač, scénárista, občasný herec, odborný webový dohled, marketing a styk s veřejností, skládání hudby

  • Oblíbené jídlo: Maso
  • Oblíbené pití: Pivo, Absinth
  • Nejoblíbenější režiséři: Martin Scorsese, David Lynch, Ingmar Bergman, Federico Fellini, David Cronenberg, A. Tarkovskij
  • Oblíbené filmy: Zuřící býk, Mazací hlava, Lovec jelenů, Taxikář, Metropolis, Oběť, Ben Hur (1959), 8 1/2, Mechanický pomeranč, Videodrome, Persona, Zrcadlo, King Kong (1933), Křižník Potěmkin, Lost Highway, Mlčení, Sladký život, Markéta Lazarová, Ucho, Občan Kane, Bezstarostná jízda, Gangy New Yorku, Stalker, Brazil, Eyes Wide Shut, Kobylkáři, Monty Python: Smysl život, Vymítače ďábla, Pulp Fiction
  • Oblíbení herci: Robert De Niro, Johnny Depp, Uma Thurman, Charlize Theron
  • Oblíbená hudba: Marilyn Manson, John 5, Nine Inch Nails, Nada Surf, Rammstein, Smashing Pumpkins, Raye Charles, Angelo Badalamenti, Ennio Morricone, Luis Armstrong (a jazz všeobecně), Jimi Hendrix, Pavel Bobek, DeBussy, Bob Dylan
  • Oblíbený spisovatel: F. Kafka
  • Oblíbený web:

marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch