Download

Sobáš (60 MB; 7 minut)

Sobáš - Bonus (15 MB; 5 minut)

Codec Pack All in 1 6.0.2.9

Informace

Premiéra: Duben 2006

Námět: kiddo
Scénář: kiddo
Režie: Mr. Silas
Kamera: Mr. Silas
Hrají: Lea Richterová, PYGO, František Svoboda (farář), Karel Marks, Štěkle, Gerge, Pták, Dr. Oetker, Lucie Doležalová, Petr Jelínek, Daniela Nemelová, Pavla Němcová, Monika Pacalová, Matěj Píro, Roman Radkovský, Michaela Strnadová, Veronika Ščuková, Radim Večeřa
Délka: 7 min.

Hodnocení

Sobáš

Sobáš je prvním filmem SMD, který nebyl realizován na základě našeho scénáře či myšlenky. Tvůrcem je kiddo, která nám nabídla ke zpracování tři různé výtvory, a my následně vybrali právě Sobáš.

Premiéra proběhla již tradičně projekcí na půdě třebíčského gymnázia před zraky třiceti lidí. Jak na diváky film zapůsobil je těžké říct, poněvadž třetina filmu se ukryla v nedozírné tmě snímku, což způsobilo nepříjemné denní světlo (promítalo se na plátno). Nyní k samotnému filmu.

Proč jméno Sobáš? Dlouho jsme přemýšleli, jak film pojmenovat, návrhů bylo několik. Pracovní verze nesla název Snoubení (jak film pojmenovala samotná kiddo), který zdaleka neodpovídal našim představám. Nakonec zvítězil Gergův návrh. A proč tedy Sobáš? Bádejte, bádejte...

Snímek byl natočen během jednoho dne - film se odehrává na jednom místě. Všemu předcházela pečlivá příprava - scénář, kostýmy, rekvizity, promyšlení osvětlení - nic se nenechalo náhodě.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali Františku Svobodovi za umožnění v kostele natáčet (Kostel Proměnění Páně v Třebíči), za přípravu a herecké kvality při oddávání a v neposlední řadě i za milé pohoštění.

Natáčení v noci se ukázalo s našimi prostředky velice komplikované, takže doporučujeme sledování ve tmě - za světla jsou noční scény špatně rozpoznatelné...

Sobáš - bonus

Průběh natáčení Sobáše jsme samozřejmě dokumentovali nejen statickými, ale i pohyblivými obrázky, ze kterých po sestříhání Mr. Silasem vznikl pětiminutový bonus z natáčení Sobáše.

Dokument určitě stojí za pozornost, ostatně – kolikrát budou členové SMD pobíhat v kostele s deštníkem nad hlavou... Zachycena je významná práce osvětlovačů a nemohou chybět pokyny režiséra k hercům na natáčecím place a jejich reakce, a to především herce nejvzáčnějšího – pana faráře.

Bonus se již nedrží naší koncepce obrazu bez zvuků s hudbou Marilyna Mansona, dílko obsahuje původní zvuky, skřeky...

Nepřehlédněte

Fotogalerie - Fotografie z natáčení filmu Sobáš
Napsali o nás - z diskusních fór, e-mailů...

Do you want to know who invented the first machine for slots or the difference between European and American roulette? You can find all these information in our educative online casino.

Sobáš - natáčení

Dne 5. 3. se uskutečnilo natáčení nového krátkometrážního amatérského filmu s pracovním názvem Snoubení. Režii má spolu s kamerou na svědomí tradičně Mr. Silas a poprvé se netočilo podle našeho scénáře – autorkou je kiddo.

Hlavním tématem našeho nového filmu je svatba, ovšem kdo zhlédl něco málo z naší tvorby, nejspíše tuší, že to bude obnášet trochu jiný pohled. Více zatím prozrazovat nebudeme.

Natáčení (zabírající celý den od dvou hodin odpoledních do desíti hodin večerních) nás obohatilo v několika rovinách. Poprvé jsme cíleně pracovali s větším komparsem, sešlo se nás kolem 15 lidí (všem zúčastněným děkujeme), a ačkoli panovaly menší obavy, práce s ním byla velice příjemná, role svatebčana se každý ujal svědomitě.

Dále se poprvé točilo na svaté půdě. Díky ochotě faráře, který nám vyšel maximálně vstříc, byl našim záměrům zpřístupněn kostel (Kostel Proměnění Páně v Třebíči), ve kterém se celý film odehrává. Vše šlo tak daleko, že na sebe jiný duchovní zdejšího kostela vzal roli oddávajícího a svatbě dodal řádnou realističnost.

Co podrásalo nervy a vůli všech zúčastněných (tehdy už bez svatebčanů) nejvíce... to byla noc. Pro mnoho scén bylo zapotřebí tmy. A každý s námi bude jistě souhlasit, když řekneme, že natáčení s amatérským vybavením v noci je velká výzva a velký problém. Vybaveni dvěmi halogenovými světly a bílým deštníkem čekali jsme na setmění (čas jsme si krátili líčením). V praxi to následně znamenalo, že ostré světlo z halogenek bylo pouštěno přes deštník na strop či kamerou snímaný objekt. Mimo jiné také neustálé přesuny z jedné strany kostela na druhý, z balkónu k oltáři a do toho starost o kabely a zdroj elektrického napětí.

V těchto těžkých chvílích se čím dál častěji projevovala režisérova nespokojenost a nervozita. Nasvítit vše tak, aby natočený materiál vypadal přesně dle Mr. Silasovy představy bylo téměř nemožné. Celý den nás navíc provázela zima, která pak ke konci natáčení ukázala svou sílu při opuštění kostela a natáčení v exteriérech.

I přes tyto nepříjemnosti a zatvrzelé prohlášení režiséra, že v noci točil naposled, jsme s výsledkem našeho snažení (ve fázi střihu) poměrně spokojeni a těšíme se na reakci publika (premiéra proběhne v řádech týdnů).

Zmiňovat, že během natáčení pršelo poprvé za poslední +- týden, je už opravdu trapné...


marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch