Download

SRNEC (70 MB; 11 minut)

Codec Pack All in 1 6.0.2.9

Informace

Premiéra: Listopad 2006

Námět: Karel Marks, Mr. Silas
Scénář: Karel Marks, Mr. Silas, Gerge
Režie: Mr. Silas
Kamera: Mr. Silas
Hrají: Štěkle, Pták, Karel Marks, Eman, Pavla, Gerge, PYGO, Dr. Oetker
Délka: 11 min.

Hodnocení

SRNEC

V první polovině roku 2006 nás přepadaly stavy, kdy jsme potřebovali vyventilovat všechny ty nápady a postřehy, které jsme dosud nastřádali a dusili hluboko v sobě. Některé fragmenty jsou staré dokonce 2 roky (pocházejí od PYGA), jiné jsou například nepoužité ještě z Podzimní. Tvořením po večerech a během „pracovních dýchánků“ vznikla první verze scénáře. Ta se ovšem od podoby výsledku poněkud lišila. Příběh byl více epičtější a hlouběji se zaměřoval na postavu Rybáře – jako chudého člověka z okraje společnosti žijícího u rybníka ve svém stanu. Tento i další návrhy byly nakonec vypuštěny, a to nejen proto, že bychom pak potřebovali 2-3x delší stopáž…

Snahou tvůrců filmu je mimo jiné bortit určité představy o obvyklé dramaturgické výstavbě tradičních snímků a zároveň samozřejmě popírat, že by mohlo existovat jen nádherné bez odporného. SRNEC je pro SMD spíše takovým výjimečným experimentem – zvláště z pohledu montáže, premiérového užití naší vlastní hudby, jejíž autorem je Štěkle, a v jedné části dokonce točení na tři kamery.

Týden před samotnou premiérou proběhla tzv. „novinářská projekce“ pro dvě filmové odbornice (kiddo, hirnlego), následně se promítalo 16.11. na gymnáziu před zraky velmi kritických ale upřímných studentů.

Nepřehlédněte

Fotogalerie - fotografie z natáčení filmu SRNEC
Napsali o nás - z diskusních fór, e-mailů...


marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch