Štěkle

„God gave Rock and Roll to everyone…“
Paul Stanley

Narodil jsem se ještě před listopadem ’89 v tehdejším Československu. Do konce století jsem stihl vystřídat několik školských zařízení. V letech 1991 – 1995 to byla MŠ Demlova, později (1995 – 1999) ZŠ Václavské náměstí (tehdy ještě nesloučené se ZŠ Kubišova) a do třetice školu základní, školu Tomáše, školu Garriguea, školu Masaryka, školu v Třebíči. Po jednom roce studia jsem přestoupil z třídy obyčejné (5.B) do třídy matematické (6.M). První, koho jsem z budoucích spolužáků (když nepočítám ty z 5.B) znal, byl Mr. Silas. Oba jsme se začali věnovat mixování hudby a mluveného slova (oba tři – zapomněl jsem na PYGA). Později jsem se od nich začal odlišovat v tom směru, že mě víc než filmy zajímala hudba, a to převážně „starší“. Zájem o hudbu byl u mne tak obrovský, že jsem neváhal a společně s pěti kamarády založil skupinu Možná přijdem.

Stalo se, že jsem dostal možnost (po splnění přijímacího řízení) studovat na nejslavnějším třebíčském gymnasiu, které nechal postavit císařpán. Mr. Silas mi dělal společnost i v nové instituci, resp. třídě (seděl a stále i sedává hned vedle). Přišly hory a Karel Marks… (to znáte odjinud). Pořád mě zajímala hlavě hudba (navíc jsem nastoupil na místo kytaristy v KISS Czech Company), o to víc mne překvapilo, že jsem byl osloven Mr. Silasem, abych účinkoval v nově připravovaném filmu (Povídka 2). Moje role tenkrát vypadala asi takto: jsem jedna ze tří osob, kolem kterých prochází Pták, až projde, otočím se za ním. Po Povídce 2 následovala další spolupráce, a to sice vytvoření hudby k intermezzu z Povídky 4. Mr. Silasovi se zřejmě moje práce zalíbila natolik, že mne obsadil do Podzimní. Role malíře mi vyhovovala. Zavzpomínal jsem na staré časy, kdy mne ještě hudba neoslovila a mým největším životním snem bylo stát se uznávaným malířem… Role se údajně zdařila, a tak se mám objevit i v Povídce 3. upozornění nakonec: Nejsem Žid.

Informace

E-mail: martin.frehley@seznam.cz
ICQ: 227-780-256

Funkce: Herec, skládání hudby

Diskografie:

 • S Možná přijdem:
  1. DEMMO (2006)
 • S KISS Czech Company:
  zatím nic
 • Sólově:
  1. Štěkle’s album (2005)
  2. Kalendář (2005)

 • Oblíbené jídlo: Maso
 • Oblíbené pití: Pivo, káva bílá s cukrem bez kelímku z automatu gymnasia
 • Oblíbený režisér: Mr. Silas – s žádným se mi nepracovalo líp
 • Oblíbený film: Těch je hodně. Těžko říct.
 • Oblíbení herci: Těch je taky dost.
 • Oblíbená hudba: KISS, Queen, Možná přijdem, Deep Purple, Ozzy Osbourne, Helloween, Extreme, TOTO, Ray Charles, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Beatles, jazz, blues, rock…
 • Oblíbený spisovatel: Gene Simmons
 • Oblíbený web:

marilynmanson.cz by penguin67
Nostalghia - Andrej Tarkovskij
Nostalghia - Markéta Lazarová
David Lynch